Що потрібно знати про сучасні настільні світильники: різновиди, призначення, особливості

🖤 Додати в список читання

Абсолютна більшість таких освітлювальних приладів працює від LED-ламп, тому вони економічні, мають компактні розміри й характеризуються довгим строком служби. Потужності 4–8 Вт у такого обладнання достатньо для ефективного освітлення робочого місця (це еквівалент 40–60-ватних ламп розжарювання). Вони можуть мати дизайн будь-якого стилю, хоча частіше зустрічаються світильники, виконані в стилі мінімалізм та хай-тек. Функціональність і сфера призначення теж можуть бути варіативними чи комбінованими.

SHCHo potribno znaty pro suchasni nastilni svitylnyky min

Сенсорні настільні лампи

Вони вмикаються/вимикаються простим дотиком до ніжки чи основи. Можуть бути й допоміжні функції: сенсорні лампи Baseus, наприклад, допускають регулювання інтенсивності освітлення, є також моделі, де сенсор відповідає також за RGB-підсвічування. Для регулювання яскравості зазвичай потрібен подвійний дотик, керування RGB-підсвічуванням виконується дотиком до смужки потрібного кольору. Сучасні сенсорні світильники мають до 3 рівнів градації яскравості та декілька варіантів температури світіння, що в сумі дає до 10 опцій освітлення.

Офісні настільні лампи

Освітлювальні пристрої мають відповідати таким вимогам:

  1. забезпечувати достатнє освітлення робочої зони;
  2. розсіювати світло максимально рівномірно;
  3. мати надійне кріплення (стійку основу або міцну струбцину);
  4. мати лаконічний дизайн, щоб органічно доповнювати загальну стилістику офісу.

Найкраще відповідають цим вимогам LED-лампи з теплим світлом.

Світильники для школярів

Гарне освітлення письмового стола учня – обов’язкова умова: від цього залежить не тільки якість і швидкість виконання домашніх завдань, а й стан здоров’я дитини. У плані дизайну настільні лампи для молодшого шкільного віку радикально відрізняються від офісних: вони яскраві, часто мають оформлення у вигляді персонажів мультфільмів. Для старших школярів дизайн більш суворий. Бажано, щоб такі світильники були сенсорними, мали RGB-підсвічування, USB-роз’єм (для заряджання мобільних гаджетів). Вимоги до таких джерел освітлення трохи інші:

  1. головний принцип – безпечність та простота експлуатації;
  2. сприяння концентрації уваги;
  3. забезпечення достатньої яскравості освітлення;
  4. зниження навантаження на очі школяра під час виконання домашніх завдань.

Дитячі світильники, нічники

Краще, звісно, мати універсальний гаджет: ввечері – настільна лампа, у нічний час – заспокійливий нічник. Важливо, аби пристрій був абсолютно безпечним: ніякого скла та металевих компонентів, гострих деталей. Варіант на акумуляторах чи батарейках кращий за мережевий. Додаткові функції вітаються: це може бути абажур для приглушення надто яскравого світла або спеціальна кишеня для фломастерів чи інших дрібних речей. Втім, окремий нічник на батарейках – теж непоганий варіант, особливо якщо він має бути не там, де встановлена настільна лампа.

5/5 - (1 оцінок)